آخرين مطالب

دشمنان این سرزمین تلاش دارند تا ویروس تعصبات قومی را در جامعه پخش نموده اقوام و مذاهب باهم برادر را به بهانه های مختلف در جان هم بی اندازند

خبرگزاری شهید توانا دلو ۲۷, ۱۳۹۶ 119 بازدید

به گزارش خبرگزاری شهید توانا، استاد عبدالروف توانا در خطبه‌های جمعه این هفته در مسجد دوم کارته انصاری شهر مزار شریف سخنرانی مفصل ایراد نموده با استناد از حدیث (ص) پیامبر داشت: هرکسی علمش افزوده شود، ولی بر هدایتش نه افزاید؛ این علم جز دوری از خداوند برای او حاصلی ندارد» و ی گفت: علما در جامعه ادای رسالت حقانیت رادارند تا گلیم زشتی، فساد، اخلاق ناپسند، زور، زر و تزویر برداشته شود.
توانا افزود: علما پیام‌رسان انبیا و منبع امید در مردم‌اند ولی و از سوی دیگر آسیب‌پذیرترین قشر در جوامع انسانی هستند؛ چون در اثر هواپرستی و تمایل بر زرق‌وبرق جهان که علم و دانش خود را در اختیار فراعنه و حیا ران عصر خود قرار دهد. جهان مدرن تمام فکر و اندیشه را در اختیار طاغوت‌ها قرار داده است و قدرت‌های طاغوتی از علمای بی‌عمل و روشنفکران کوچک نگر بیشترین استفاده را می‌برند.
منشی شورای علما در بخش دیگر سخنانش انحطاط اخلاقی و شکست فرهنگی در جامعه‌مان بزرگ‌ترین چالش عنوان کرده گفت: سیطره نظامی استعمارگران تنها کشورها و سرزمین‌ها را به تاراج می‌برد، اما پیروزی تهاجم فرهنگی و اخلاقی آنان فکر و اندیشه و آرمان‌ها را دگرگون ساخته است نیروی جوان را از درود فلج می‌سازند.
توانا گفت: امروز دشمن تلاش مضاعف دارد تا ویروس تعصب را از هرزمان دیگر در جامعه پخش نموده اقوام و مذاهب باهم برادر را بنام این آن در جان هم بی اندازد که مصداق این امر در شبکه‌های اجتماعی و طیف‌بندی‌های سیاسی مشهود است.
منشی شورای علما فرمود: فلسفه‌ی حدشناسی درواقع خداشناسی است، طلب غیر از خداوند هرگز ما را به منزل مقصود نمی‌رساند؛ رابطه مخلوق با خالق باید مستحکم و پایدار باشد.
وی گفت: حرمت‌شکنی بزرگان خصوصاً پدر و مادر مسئله زشتی دیگر است که امروز در جامعه بروز کرده است و اگر اخلاق اجتماعی از سوء نهادهای آموزشی و پرورش و فرهنگی مدیریت و رهبری نشود جامعه آشفته‌تر و به‌سوی پرتگاه سوق داده خواهد شد.

پاسخی بگذارید »

*

code