آخرين مطالب

هند صدمین ماهواره‌اش را موفقانه به فضا پرتاب کرد

خبرگزاری شهید توانا دلو ۲۳, ۱۳۹۶ 224 بازدید

هند، صدمین ماهواره اش را به فضا پرتاب کرد.​​​ قرار است از این ماهواره برای نظارت بهتر از مرزهای این کشور، به‌دست‌آوردن تصاویر دارای کیفیت بلند از زمین و همچنان بررسی پیشرفت کار پروژه‌های زیرساختی در هند، استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری شهید توانا، سازمان پژوهش فضایی هند، مجموعاً ۳۱ماهوارۀ کوچک را به فضا پرتاب کرد که از این‌میان، بیش از ۱۵ماهواره برای استفاده ایالات متحده امریکا می‌باشد و از ماهواره‌های دیگر هند، کانادا، فنلند، فرانسه، کوریای جنوبی و بریتانیا استفاده خواهند کرد.

دودانشمند هندی که در سازمان پژوهش فضایی هند کار می‌کنند، گفته‌اند نهادهای امنیتی آن کشور از تصاویری‌که از این ماهواره به‌دست می‌آید، برای نظارت از فعالیت جنگجویان در پاکستان، چین، بنگله‌دیش، سریلانکا و نیپال نیز استفاده خواهند کرد.

نرندار مودی، نخست‌وزیر هند درنظر دارد تا کشورش را به یکی از فراهم‌کننده‌گان خدمات کم‌هزینۀ فضایی در جهان، مبدل کند.

آقای مودی روز جمعه در حساب تویترش نوشت: «پرتاب صدمین ماهواره توسط سازمان پژوهش فضایی هند، نشان‌دهندۀ دست‌آوردهای شکوهمند این سازمان بوده و همچنین بیانگر آیندۀ درخشان برای برنامه فضایی هند می‌باشد.»

برنامۀ فضایی هند درحال حاضر، حدود چهار میلیارد دالر بودجه دارد و حکومت نرندرا مودی امیدوار است که تازه‌ترین مورد پرتاب ماهواره‌ها توسط هند زمینه به‌دست‌آوردن قراردادهای بیشتر جهانی را در بخش فضایی به دهلی نو فراهم کند.

هند در ماه فبروری سال گذشته میلادی، ۱۰۴ ماهوارۀ کوچک را توسط پرتاب یک موشک فضایی در مدار زمین قرار داد.

بسیاری این ماهواره‌ها برای مشتریان خارجی این کشور فراهم شده بود.

پاسخی بگذارید »

*

code