آخرين مطالب

بیانیه کانون شهید استاد عبدالقادر توانا به مناسبت برگزاری ششمین دور مسابقۀ سیرت النبی(ص) در حوزه شمال شرق

خبرگزاری شهید توانا دلو ۱۶, ۱۳۹۶ 103 بازدید

بسم‌الله الرحمن الرحیم

الحمدالله رب‌العالمین والعاقبۀ للمتقین والصلوه والسلام علی رسولهِ و آلهِ و اصحابه اجمعین.

وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِّلْعَالَمِینَ

حضار محترم، علمای کرام، نمایندگان مردم در شورای ولایتی، استادان فرهیخته، دانشجویان عزیز، جوانان هدفمند، اشتراک کنندگان ششمین دور مسابقه سیرت محمد رسول‌الله محبوب دل‌ها و مردم با رسالت و مجاهد حوزه شمال شرق کشور.

(السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته.)

سپاس و ستایش بیکران پروردگار منان را سزاوار است؛ که جهان را با آفرینش سردار هر دوعالم، امام انبیا و شهدا، رحمت عالمیان، محمد مصطفی(ص)، از ورطۀ نابودی نجات داد و به وجود مبارک آن حضرت(ص) جهان را منور  نمود.

جهان اسلام زخم‌های بی‌شماری خورده است که از پیکر آن خون می‌چکد و زخم های این پیکر به خون غنوده بیش از هر زمانی نیاز به التیام دارد، وضعیت اسفبار و دردناک کنونی مسلمانان نسبت به هر زمان دیگری نیازمند گفتگو و تعامل سازنده میان رهبران جهان اسلام است، فاجعه‌ی که امروز در جهان اسلام یکی پی دیگری به وقوع پیوسته، در طول تاریخ تکرار نگردیده است.

جهان امروز بار دیگر به زمان جاهلیت برگشته است، تقسیمات امت مسلمه به جغرافیای قومی، زبانی و سمتی شکل‌گرفته وعملا رشته توحیدِ حاکمیت سیاسی از میان امت واحده اسلام گسسته است، کار به‌جای رسیده که دوستی میان کشورهای اسلامی به یک قبح، و برعکس دوستی میان مسلمان و کافر به یک حسن تبدیل گردیده، قبح گناه دوستی با کفار شکسته شده، در محافل رسمی از طرف بعضی نمایندگان کشورهای اسلامی به رژیم غاصب صهیونیستی اسرائیل دوست خطاب می‌گردد.

مسلماً گرفتارى بزرگ ما مسلمانان امروز همین‌جاست، که رشته توحید حاکمیت سیاسی در جهان اسلام گسسته است. کشورهاى عربى که زادگاه اسلام است، به دنبال شعارهاى شرک‌آلود نژادپرستى، مجد عربى و عظمت عرب، افتاده‌اند کشورهای عجمی هرکدام براى خود بتی و تابوی برگزیده‌اند که باگذشت هرروز ساخته و رشته توحید اسلامى را که زمانى شرق و غرب جهان را به هم پیوند می‌داد به‌کلی ازهم‌گسسته‌اند، کشورهای اسلامی آن‌چنان در خود فرورفته و ازخودبیگانه شده‌اند که جنگ و ستیزشان با یکدیگر بیش از جنگ و ستیزشان با دشمنان قسم‌خورده اسلام است.

اشتراک کنندگان همایش ششمین دور مسابقه سیرت النبی(ص)!

چقدر ننگ‌آور است که بشنویم آمار کشته‌شدگان جنگ‌های داخلى کشورهاى اسلامی به‌مراتب بیش از آمار قربانیان آن‌ها در مبارزه با صهیونیسم اسرائیل بوده است و هزاران هزار مسلمان در میانمار به فجیع‌ترین وضعیت به دست بودائی‌های متعصب ذبح می‌گردند، در جهان هیچ انسان آزاده‌ای اعم از مسلمان و غیرمسلمان وجود ندارد که صدای اشک، ماتم شیون آن‌ها را بشنود و به کمک آن‌ها بشتابد.

در افغانستان بیشتر از سه دهه است که مردم آن در میان خون و آتش می‌سوزند، این ملت به نیابت از تمام مسلمانان و آزاده خواهان جهان در برابر ارتش اشغالگر اتحاد شوروی جنگید و بیش از دو میلیون انسان را قربانی داد، فداکاری‌های این ملت باعث شد بزرگ‌ترین دشمن بشریت کمونیسم در جهان نابود و به قبرستان تاریخ دفن گردد.

شایان‌ذکر است که افغان‌ها هیچ‌گاهی طرفدار جنگ نبوده، همواره قدرت‌های استعماری به این سرزمین تجاوز نموده‌اند. اما به لطف پروردگار متجاوزین در طول تاریخ به شکست و افتضاح گرفتار گردیده است،کشورهای که امروز جنگ دیگری را بر این ملت تحمیل نموده و آتش جنگ را مشتعل نگه می‌دارند،آن‌ها باید بدانند قطرات اشک و خون این ملت مظلوم به طوفان تبدیل خواهد گردید، بنیادهای ظلم را از بیخ بن خواهد کند و در آتش که مشتعل ساخته‌اند دامن خودشان را خواهد گرفت و به سرنوشت متجاوزان قبلی گرفتار خواهند گردید.

حضار محترم!

الحمدلله نمایندگی کانون فرهنگی شهید توانا در ولایت کندز که توسط برادر عزیزم استاد عبدالعزیز کریمی رهبری می‌شود کارکردهای ایشان افتخار برای جوانان و مایه امیدواری به همه‌ای هم‌میهنان عزیزم و به‌ویژه مردم مجاهد حوزه شمال شرق کشور هست.

برادران و خواهران عزیز!

این کانون، به این منظور همایش‌های این‌چنینی را در جا جای کشور برگزاری نموده که عملاً شاهد برگزاری همایش ششمین دور مسابقه سیرت النبی(ص) در حوزه شمال شرق کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا هستیم.

 بناءً فرصت را مغتنم شمرده از همه‌ای برادران و خواهران می‌خواهیم عوض تقابل با تعامل در محور کلمه التوحید و توحید کلمه دست‌به‌دست همه داده تا خدا بخواهد، در جهت بیرون رفت از این بحران قدم‌های متین را بگذاریم.

این‌جانب به نمایندگی از جوانان کانون شهید توانا یک‌بار دیگر برگزاری مسابقه محمد(ص) محبوب دل‌ها و معرفی ستارگان رسول‌الله(ص) را به همه‌ای ملت سرفراز کندز و به‌ویژه مرکز فجر مبارک باد عرض نموده خواهان گسترش فعالیت‌های تمام مراکز اسلامی در خط اعتدال دوری از افراط‌وتفریط می‌باشم.

ان‌شاءالله زمان آن فرارسد که اسلام به همان شکوه و اقتدار اولی خود برگردد.

پاسخی بگذارید »

*

code