آخرين مطالب

پیام کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا خطاب به رهبران معظم حزب اسلامی و جمعیت اسلامی افغانستان

خبرگزاری شهید توانا دلو ۱۶, ۱۳۹۶ 109 بازدید

حزب اسلامی و جمعیت اسلامی فرزندان اصیل نهضت اسلامی افغانستان و از یک پدر و مادر ند.
یکی از اساسی ترین عامل بدبختی مردم این سرزمین مقابل هم قرار گرفتن ،این دو جریان اسلامی شمرده می شود.
تقابل این دو حزب باعث گردید، همسنگران دیروز به دشمنان امروز و دشمنان دیروز به دوستان امروزی تبدیل گردند‌.
بعد از پروسه صلح، تبلیغات سوء و زشت فضاء را مسموم و تعداد را نگران ساخته، جای تعامل و تعاون را تقابل حسادت ها گرفته است که به خیر هیچ یکی از طرفین نمی باشد.
اکنون زمان آن است که بزرگان نهضت اسلامی کشور با دقت و ژرف نگری اجازه ندهند ،بار دیگر قدرت و توان مجاهدین در تضعیف یگدیگر به کار گرفته شود و تجربه های تلخ گذشته یکبار دیگرتکرار گردد.
جای تعجب است که ایشان با دشمنان دین، تاریخ و کشور می سازند ولی با این همه مشترکات که دارند و فرزندان یک نهضت و از یک پدرمادرند ،چگونه مقابل هم قرار گرفته به آسیاب دشمن آب می ریزند.؟!
کانون علمی فرهنگی شهید توانا که خود را نماینده وارثین شهدای انقلاب اسلامی افغانستان و متعلق به نهضت اسلامی می داند، در پیوند به وضعیت پیش آمده ،حزب اسلامی و جمعیت اسلامی را به سیاست تعامل فرا خوانده خاطر نشان می سازد ،تقابل جزء نابودی و حذف از صحنه هیچ ثمره ای در پی نخواهد داشت. بهتر خواهد بود جریان های اسلامی از سیاست های برد برد بهره ببرند.
اکنون زمان آن است، که تمام احزاب جهادی بجای تقابل از تعامل سازنده و برادرانه استفاده نموده ، اجازه ندهند، تا زخم های کهنه دو باره تازه شود .
رهبران معظم جهاد!
دشمنان اسلام در کمین نشسته اند ،از کوچکترین اشتباه بیشترین بهره برداری را می نمایند .
طوری طی یک هفته شاهد اوضاع در کابل هستیم، هر خفاشی در گوشه و کنار کشور،مانند چغد ،سرو صدای را به بهانه های مختلف بلند کرده است، تلاش های مضاعف وجود دارد تا مجاهدین را بار دیگر به بهانه های مختلف به جان هم باندازند.
یقین دارم هر گونه اختلاف میان تنظیم های جهادی ،در این برهه حساس تاریخی که کشور مورد تهاجم وسیع دشمنان قسم خورده اسلام قرار دارد ،بیشترین آسیب را متوجه جهادگران راستین می سازد و پیامد های زشت ناگواری را در پی خواهد داشت.
رهبران معظم حزب اسلامی و جمعیت اسلامی !
طوری که به همه گان روشن است ،حزب اسلامی و جمعیت نقش ارزشمندی را در خروج ارتش سرخ ازکشور ایفاء و اکثریت مردم این سرزمین متعلق به این دو جریان بزرگ بوده ،تاریخ ثابت ساخته است که تصمیم این جریان در قضایای کلان کشور تعیین کننده است.
همانظوری که با اختلاف این دو جریان کشور به بحران کشانده شد ، با برگشت به اصل شان ( نهضت اسلامی) اتحاد و همدلی می توانند به این وضع درد ناک در کشور خاتمه داد.
امیدوارم بزرگان شجاعانه قدم های بیشری را بسوی نزدیک شدن میان هم بگذارند ، از ملامت هیچ ملامت کننده نهراسند و اجازه ندهد تا از ادرس ایشان کسانی پیدا شود ،یکدیگر را توهین و تحقیر نموده دشمنان خدا را خشنود سازند.
امیدوارم توفیق ، درایت و کفایت آنرا به بزرگان جهاد عنایت فرماید ،تا ایشان بتوانند در این آزمون بزرگ پیروز میدان گردیده ملت را از این بدبختی نجات دهند .
آمین یا رب العلمین.
کانون علمی فرهنگی شهید توانا.
مزار شریف ۱۳۹۶/۲/۱۵

پاسخی بگذارید »

*

code