آخرين مطالب

والی و فرماندۀ پولیس ولایت بلخ از سوی حزب جمعیت اسلامی معرفی شود

خبرگزاری شهید توانا جدی ۲۲, ۱۳۹۶ 59 بازدید

عطا محمد نورعطامحمد نور می گوید که در صورتی از ولایت بلخ کنار می رود که با تفاهم با سران جمعیت اسلامی، والی و فرماندۀ پولیس این ولایت نیز از سوی این حزب معرفی شود.

به گزارش خبرگزاری شهید توانا،عطا محمد نور می گوید که اگر حکومت با جمعیت به توافق برسد، والی و نیز فرماندۀ پولیس بلخ از سوی جمعیت معرفی شوند، حاضر است فردا از کرسی ولایت بلخ کنار برود.

آقای نور که دیروز در میان شماری از جوانان در ولایت بلخ سخن می زد، هشدار می دهد که هیچ کسی دیگری را به حیث والی بلخ نمی پذیرد و اجازه وارد شدن او را به بلخ نخواهد داد.

وی در این باره بیان داشت: «با تفاهمی که (حکومت) با شورای رهبری (جمعیت اسلامی) می کند، برای من قابل قبول است؛ حتا اگر بگویند که فردا از ولایت بلخ کنار برو!»

در همین حال، وی خطاب به رییس اجراییه می گوید که عبدالله عبدالله صلاحیت تعیین یک کاتب را هم ندارد. و به رهبران حکومت هشدار می دهد که آنان توانایی برکناری وی را از بلخ ندارند.

او می افزاید: «برای زدن حریف های خود ارگ و برای زدن مجاهدین باز از رییس اجراییه مشروعیت می گیرد؛ مثلأ در برکناری من، گفتند که موافقه رییس اجراییه را گرفتیم. اکنون هم می گویم تا زمانی که توافق نکنید، توانایی برکناری من را ندارید!»

این در حالی است که از زمان برکناری آقای نور تاکنون، نمایندگان جمعیت اسلامی و حکومت تاکنون پنج بار باهم گفتگو کرده اند؛ اما تاکنون به نتیجه یی نرسیده اند.

با این همه آقای نور حکومت را به ادامه گفتگوها با جمعیت اسلامی فرا می خواند و همزمان هشدار می دهد که هرگزینه ای دیگر به غیر از گفتگو، کشور را به بحران خواهد کشاند.

این در حالی است که مهندس داوود، والی معرفی شده برای بلخ از سوی رییس جمهور، اکنون برای رفتن به ولایت بلخ آمادگی می گیرد.

او پیش از این، دفتری برای خودش در وزیر محمد اکبر خان کابل گشوده است و روزانه با مردم دیدارهایی دارد.

تنش‎ها میان عطامحمد نور و حکومت پس از آن بالا گرفتند که رییس جمهور، بیست و چهار روز پیش، آقای نور را از ولایت بلخ برکنار کرد و مهندس داوود را به این ولایت گماشت.

والی برکنار شدۀ بلخ از سوی رییس جمهور، تاکنون این تصمیم حکومت را نپذیرفته و رفتن از بلخ را به تصمیم سران جمعیت موکول کرده است.

او می گوید که اگر سران جمعیت (که پیش شرط هایی دارند) با حکومت به توافق برسند، وی حاضر است جایش را به کسی دیگری بدهد.

پاسخی بگذارید »

*

code