آخرين مطالب

کمک ۷ میلیون دالری سازمان‌های بین‌المللی به توسعه شهر هرات

خبرگزاری شهید توانا جدی ۱۱, ۱۳۹۶ 66 بازدید

نشست هراتشهرداری هرات از جلب نزدیک به ۷ میلیون دالر کمک سازمان‌های بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در امور توسعه این شهر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری شهید توانا، در مراسمی که امروز دوشنبه به منظور تقدیر از عملکرد شورای شهر هرات در حوزه شفافیت و مبارزه با فساد، برگزار شده بود، سید وحید قتالی؛ شهردای هرات، از جلب نزدیک به هفت میلیون دالر امریکایی کمک مؤسسات بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در امور توسعه شهری هرات خبر داد و گفت: این مبلغ در جریان سال جاری در قالب پروژه‌های توسعه‌ای و عمرانی شهر هرات به مصرف خواهد رسید.
شهردار هرات همچنین از همکاری‌های شورای شهر در امر مبارزه با فساد، قانون شکنی و تطبیق پروژه‌های توسعه‌ای قدردانی کرد.
در این مراسم‌، تلاش‌های شورای شهر در امر تامین شفافیت و مبارزه با فساد، از سوی والی هرات نیز مورد تمجید و تحسین قرار گرفت.
محمد آصف رحیمی؛ والی هرات در دیدار با رییس و اعضای شورای شهر، حمایت همه جانبه خود را از فعالیت‌های عمرانی و توسعه‌ای شهرداری اعلام کرد و از اعضای این شورا خواست تا در این راستا، همکار شهرداری باشند.
والی هرات از افزایش سطح هماهنگی و همکاری بین شهرداری و شورای شهر و بخش‌های اجتماعی استقبال و بر تداوم این روند تاکید کرد.
او ضمن تمجید از کارکرد شورای شهر و شهرداری، توجه به بهبود خدمات را یک امر مهم خواند.
این در حالی است که روز گذشته هم در دیدار شهردار هرات با شورای ولایتی این ولایت فیصله شد تا شورای ولایتی بر برنامه‌ها و کارکردهای شهرداری، نظارت کند.
در مراسم امروز، وحید پیمان؛ معاون شورای شهر هرات نیز ضمن تقدیر از حمایت والی هرات از این شورا گفت که شورای شهر به عنوان بازوی توانمند شهردار، آماده هرگونه همکاری به منظور تطبیق برنامه‌های توسعه‌ای است.
پیمان گفت: شهرداری هرات در ماه‌های اخیر اقدامات ارزنده‌ای را در راستای مبارزه با فساد انجام داده و این شورا وظیفه دارد تا در این راستا با شهرداری همکاری کند.
در این نشست همچنین موضوعاتی چون نبود ماسترپلان شهری، تخریب سرک‌ها و پیاده‌روها توسط ادارهای‌ برق (برشنا)، مخابرات و آبرسانی مطرح شد و از شهرداری در جهت توجه به امور توسعه‌ای مناطق محروم نیز درخواست همکاری گردید.

پاسخی بگذارید »

*

code