آخرين مطالب

پیروزی بارسلونا مقابل رئال ده نفره

خبرگزاری شهید توانا جدی ۳, ۱۳۹۶ 84 بازدید

بارسلونا با ارائه نمایشی درخشان موفق شد در سانتیاگو برنابئو با نتیجه ۳-۰ رئال مادرید را شکست بدهد و فاصله اش با این تیم در صدر جدول را به ۱۴ امتیاز افزایش بدهد.
بارسلونا
به گزارش “خبرگزاری  شهید توانا”، در روزی که رئالی ها در نیمه اول نتوانستند از موقعیت های شان استفاده کنند، بارسا در نیمه دوم سه بار دروازه این تیم را باز کرد و به یک پیروزی بزرگ رسید.

رئال مادرید بازی را بسیار خوب آغاز کرد و با پرس بارسا از میانه زمین، اجازه نمی داد مسی و یارانش روی بازی مسلط شوند.سه دقیقه از بازی گذشته بود که رئال به گل رسید ولی این گل به درستی آفساید اعلام شد. روی یک ضربه کرنر، ضربه سر راموس در دهانه دروازه به رونالدو رسید تا او با سر دروازه بارسا را باز کند ولی گل وی مردود اعلام شد.

کمی بعد نفوذ تونی کروس و پاس به عقب او درون محوطه جریمه به رونالدو رسید اما فوق ستاره پرتغالی در محاسبات خود اشتباه کرد و نتوانست به توپ ضربه بزند. کارواخال که توپ را تعقیب می کرد، می توانست کار را تمام کند ولی آلبا زودتر از او توپ را راهی کرنر کرد.

رئال همچنان تیم مسلط و برتر میدان بود ولی ستاره های این تیم در ارسال پاس های نهایی بی دقت بودند و فرصت صد در صد گلزنی برای رئال به دست نمی آمد. دقیقه ۳۰ سرانجام اولین موقعیت بارسا به دست آمد. پاس عالی سرجی روبرتو به پائولینیو رسید اما ضربه تماشایی او را ناواس با واکنشی خیره کننده راهی کرنر کرد. دو دقیقه بعد رونالدو پاسخ داد و در مصاف تک به تک می توانست رئال را به گل برساند اما تراشتگن با پا توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۴۱ رئال با بدشانسی نتوانست به گل برسد. سانتر مارسلو و ضربه سر بنزما به پایه تیرک عمودی برخورد کرد؛ در حالی که کاری از دست تراشتگن هم بر نمی آمد.

در نهایت نیمه اول که بسیار جذاب و پرحادثه نیز بود با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

نیمه دوم بر خلاف نیمه اول با برتری بارسا شروع شد و ستاره های این تیم با در اختیار گرفتن توپ و میدان رئال را عقب نشاندند. پس از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه دقیقه ۵۷ بارسا به مزد خود رسید و گل اول را به ثمر رساند.

پاس یوسکتس به راکیتیچ او را در میانه تک و تنها روانه دروازه رئال کرذ. پاس او در راست به سرجی روبرتو رسید و پاس رو به جلوی او را سوارز که بدون محافظ بود با یک بغل پا به گل تبدیل کرد. غفلت و اشتباه در جایگیری کوواچیچ و کارواخال روی این گل قابل توجه بود.
کار برای بارسا با اخراج کارواخال راحت تر هم شد. دفاع راست پر اشتباه رئال توپ پائولینیو را با دست از روی خط بیرون کشید تا داور اعلام پنالتی اخراج کند. مسی این پنالتی را به طاق دروازه چسباند.

زیدان برای جبران، بیل، ناچو و آسنسیو را وارد زمین کرد تا بلکه روند بازی عوض شود. رئال ده نفره می توانست در ۳ دقیقه به دو گل دست یافته و بازی را مساوی کند اما فرمالن و تراشتگن اجازه این کار را ندادند.

ابتدا فرامالن اجازه نداد پاس عرضی آسنسیو به رونالدو برسد در غیر این صورت گل رئال حتمی بود. کمی بعد تراشتگن ضربه گرت بیل را از دهانه دروازه برگشت داد. بازی در حال اتمام بود که بارسا به گل سوم خود هم دست یافت. نفوذ مسی از راست و پاس به عقب او را الکس ویدال با ضربه ای نه چندان محکم به تور دروازه رساند تا شکست رئال سنگین تر شود.

در نهایت بارسا این بازی را در زمین رئال ۳-۰ پیروز شد تا از همین ماه دسامبر تا حدودی قهرمانی لالیگای خود را قطعی کند.

پاسخی بگذارید »

*

code