آخرين مطالب

همایش به مناسبت میلاد پیامبر اسلام(ص) توسط مدرسه امام ابوحنیفه(رح)

خبرگزاری شهید توانا قوس ۲۵, ۱۳۹۶ 146 بازدید

عبدالصبور توانابه گزارش خبرگزاری شهید توانا؛ همایشی باشکوهی به مناسبت پیامبر شناسی از طرف مرکز تعلمیات اسلامی و علوم عصری امام ابوحنیفه(رح)، با اشتراک علمای کرام، بزرگان قوم، طلبه مدارس و جوانان برگزار گردید.

همایش با تلاوت آیت کلام الله مجید آغاز گردید. متعاقباً، عبدالصبور توانا معاون امور جوانان کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، ضمن استقبال از برگزاری همایش پیامبر شناسی به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) گفت: الله متعال، جهان را با آفرینش سردار دو عالم، فخر موجودات، و رحمت عالمیان، از ورطۀ هلاکت نجات داد و با میلاد مبارک آن حضرت دگرگونی‌ عظیمی را در جهان آشکار کرد.

آتشکده‌های دیرینۀ آتش‌پرستان خاموش شد و کاخهای استبدادی فرو ریخت و لشکر طاغوت که قصد نابودی بیت الله را داشتد متلاشی و نابود گردید.

آقای توانا افزود: بوسیلۀ پیامبر(ص)، شرکها به توحید مبدل گشت، عبادت خدا جای اطاعت از طاغوت را گرفت، نفاق‌ها به یکرنگی مبدل و خصومت‌ها و دشمنی‌های چندین ساله به اخوت اسلامی تبدیل شد، مهاجرین و انصار با هم برادر شدند، و عرب و عجم یار هم گشته و سیاه و سفید برابر گردیده، همۀ بشریت در برابر قانون الهی از حق مساوی برخوردار گشتند. خداوند به یُمن وجود مبارک پیامبر اعظم(ص) موهبت‌ها و انعامات بزرگی را نصیب بشریت گردانید.

معاون امور جوانان کانون شهید توانا در قسمت دیگر سخنانش بیان داشت: آنچه از قرآن کریم و احادیث نبوی (ص) فراگرفته‌ام، برایم ثابت نموده است که یکی از سنت‌های پایدار الهی در بعثت پیامبران تا زمان حضرت محمد(ص) و پس از آن، انتخاب اولیای خدا و دعوتگرانِ بر حق برای دعوت بشریت به سوی هدایت، آزادی و انسانیت است. بنابراین بر هر مسلمان لازم است در این مسیر پر افتخار به منظور سلامتی و سعادت بشریت مطابق وسع و طاقت خویش ادای رسالت نماید تا به لطف پروردگار از شفاعت نبی کریم (ص) در روز رستاخیز مستفید گردیده و در زیر پرچم آن عالی جناب محشور گردد.

ایشان در ختم سخنانش، از استاد حافظ روح الله روحانی و سایر اساتید در مراکز سه گانه امام ابوحنیفه(رح) بابت زحمت شبانه روزی شان و بخصوص برای برگزاری حفل به مناسبت میلاد پیام اکرم(ص) و ترویج فرهنگ ناب اسلامی سپاسگذاری نموده و از خداوند منان توفقات مزید جهت انجام امور کاری مسئلت نمود.

در این همایش روح الله روحانی مؤسس مراکز تعلیمات اسلامی وعلوم عصری امام ابوحنیفه، مفتی عبدالمتین، مولوی محمد اسماعیل نیکزاد، و کرامت الله ارشد پیرامون شناخت پیامبر(ص) و ضرورت برگزاری همایش ها به مناسبت میلاد پیامبر مکرم اسلام(ص) سخنرانی نمود، محفل با دعائیه خیر و فلاح خاتمه یافت.

پاسخی بگذارید »

*

code