آخرين مطالب

۱۲۵ حمله از خاک افغانستان علیه پاکستان سازمان دهی شده است

خبرگزاری شهید توانا قوس ۱۴, ۱۳۹۶ 82 بازدید

در حالی که پاکستان خود به دلیل حمایت از تروریسم تحت فشار امریکا قرار دارد، وزیر امور خارجۀ آن کشور ادعا می‌کند بسیاری از حمله‌هایی که در پاکستان انجام شده، در خاک افغانستان سازمان‌دهی پاکستانشده‌است.

به گزارش خبرگزاری شهید توانا، خواجه آصف، وزیر امور خارجۀ پاکستان روز گذشته در دیدار با وزیر دفاع امریکا گفته‌است که از ۱۲۸ حملۀ انجام‌شده در پاکستان، ۱۲۵ آن از خاک افغانستان برنامه‌ریزی و مدیریت شده‌است.

این اظهارات جنرال بجوا در حالی مطرح شده که خود مقام‌های امریکایی نیز بارها تاکید کرده‌اند که پاکستان باید از حمایت هراس‌افگنان دست بردارد.

از سویی، مایک پمپیو، رییس آی‌اس‌آی یا شبکۀ استخبارات امریکا دوروز پیش به پاکستان هشدار داد که اگر علیه پناه‌گاه‌های امن هراس‌افگنان اقدام نکند، خود امریکا در خاک پاکستان دست به کار خواهد شد.

پیش از این جیمز متیس گفته بود که اگر پاکستان به گونۀ صادقانه علیه پناه‌گاه‌های امن هراس‌افگنان در خاکش عمل نکند، اقدامات جدی‌تری را روی دست خواهند گرفت و آن کشور تنبیه خواهد شد.

به گفتۀ رسانه‌های محلی پاکستان، خواجه آصف گفته‌است که به خاطر تامین امنیت، در مسیر مرز مشترک میان افغانستان و پاکستان باید تدابیر بیش‌تری گرفته شود.

این مقام پاکستانی این را هم گفته‌است که باید پناه‌جویان افغان که در پاکستان حضور دارند، دوباره زمینۀ برگردانیدن‌شان مساعد گردد.

اما جیمز متیس در دیدار با خاقان عباسی نخست‌وزیر پاکستان و خواجه آصف گفته‌است که پاکستان باید تلاشش را علیه هراس‌افگنان دو برابر سازد.

به اساس خبرنامۀ پنتاگون، جنرال متیس در این دیدار گفته‌است که پاکستان باید افغانستان را در روند رسیدن به صلح و ثبات نیز کمک کند.

پاسخی بگذارید »

*

code