آخرين مطالب

تولید برق در کابل ۳۳ درصد افزایش می یابد

خبرگزاری شهید توانا قوس ۱۴, ۱۳۹۶ 56 بازدید

خط انتقال برقبا نصب ترانسفرمر در سب استیشن عمومی کابل ۳۳ درصد تولید برق در این شهر افزایش می یابد و به همین منظور یک ترانسفرمر جدید با ظرفیت ۱۶۰ مگاولت امپر نصب می‎گردد.

به گزارش خبرگزاری شهید توانا، شرکت برشنا به همکاری مالی بانک انکشاف آسیایی مراحل نصب زیربنایی این ترانسفرمر را امروز آغاز کرد.
عبدالوکیل ناصری رئیس عملیاتی برشنا شرکت روز دوشنبه در سب استیشن عمومی چمتله کابل به خبرنگاران گفت:

“دو «ام بی ای» ۱۶۰ که ۳۲۰ می‎شود، عملاً نصب است و یک ۱۶۰ دیگر اضافه می‎گردد که در مجموع ظرفیت تولید برق ۳۳ درصد بیشتر می‎گردد. در سال آینده ما از طریق این سب استیشن، امکانات تولید برق وارداتی با ظرفیت ۴۵۰ مگا وات را خواهیم داشت.”

آقای ناصری می‎گوید، ترانسفرمر جدید به ارزش ۹،۶ میلیون  به کمک مالی بانک انکشاف آسیایی در سب استیشن عمومی چمتله کابل نصب می‎گردد.

وی همچنان گفت، با نصب این ترانسفرمر پرچوی‎های برق کابل از ۴۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.

مسئولان برشنا شرکت می‎گویند، این ترانسفرمر در سیستم برق وارداتی ازبکستان که از منطقه ارغندی به شهر کابل می‎آید، نصب می‎شود.

از سوی هم سیمیول تموا رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان می‎گوید، آنان کمک‌هایشان را در بخش رساندن برق به این کشور ادامه می‎دهند.

او افزود: “ما بسیار خرسند هستیم که با مردم افغانستان همکاری می‎کنیم و این سب استیشن را می‎سازیم تا به مردم کابل برق بیشتر و دایمی برسد، ما با همکاری مشترک با شرکت برشنا کار می‎کنیم تا کار این پروژه در زمان معین آن تکمیل گردد و ما روند کاری این پروژه را نیز بررسی می‎نماییم.”

این در حالیست که باشند‎های کابل، مسئولان فابریکه‎ها همواره از کمبود برق و بلند بودن قیمت آن در این شهر شکایت داشته‎اند.

علاوه بر شهر کابل برخی باشنده‎های ولایات دیگر نیز می‎گویند که مانند شهرها برخی مناطق اصلاً برق ندارند.

اما مسئولان برشنا شرکت می‎گویند، کار روی یک پروژه دیگر که ظرفیت تولید ۵۰۰ مگا وات برق را دارد نیز جریان داشته که تا سال آینده به ولایات لوگر، پکتیا و خوست نیز برق توزیع می‎گردد.

پاسخی بگذارید »

*

code