آخرين مطالب

گاز پروژه تاپی تا یکسال آینده به منازل باشندگان هرات می رسد

خبرگزاری شهید توانا قوس ۱۱, ۱۳۹۶ 58 بازدید

اقتصاددست کم تا یکسال دیگر شهروندان هرات ازگازلوله کشی شده پروژه تاپی بهره مند خواهند شد .
به گزارش خبرگزاری شهید توانا، مسولان پروژه تاپی که به ولایت هرات سفر نموده اند با بیان مطلب فوق میگویند :” شهروندان هرات نخستین اتباع افغانستان خواهند بود، که ازگاز پروژه تاپی بهره مند خواهند شد .
قراراست همزمان باتمدید پایپ لاین گازتاپی ازمرز ترکمنستان به شهرهرات ،کار احداث شبکه گاز شهری نیز در این ولایت آغازشود.
رییس پروژه تاپی و سفیر ترکمنستان درکابل در دیدار با محمد آصف رحیمی والی ولایت هرات اعلام کردند که :” در ظرف یکسال آینده پروژه تاپی به شهر هرات خواهد رسید .
سفیر ترکمنستان در افغانستان میگوید :” رییس جمهور ترکمنستان گازرسانی به باشندگان شهر هرات را در اولویت قرارداده است .
در این نشست که  دراقامت گاه والی هرات ترتیب یافت ،رییس تاپی ازآمادگی ها به خاطر افتتاح پروژه تاپی گزارش داد و اعلام کرد که در آینده نزدیک، نماینده تاپی در هرات معرفی و نمایندگی تاپی نیز در این ولایت افتتاح میشود.
والی هرات نیز ازآمادگی کامل بخاطر برگزاری مراسم افتتاحیه این پروژه اطمینان داد وتاکید نمود که مردم افغانستان از افتتاح تاپی منحیث جشن ملی استقبال می نمایند .
آقای رحیمی خواهان استخدام جوانان هراتی در این پروژه مهم شد و اعلام کرد که کمیسیونی متشکل از ادارات مختلف روند آمادگی ها افتتاح تاپی را پیگیری می نمایند .
این مقام بلند رتبه دولتی درعین حال از شهروندان خواست تا در تامین امنیت این پروژه نیز سهیم شوند .
قابل یادآوریست که درجریان یکسال گذشته پنجصد کیلومتر از پروژه تاپی درداخل ترکمنستان احداث شده و فاصله باقی مانده تا مرکز شهر هرات نیز دریکسال آینده تکمیل میشود

پاسخی بگذارید »

*

code