آخرين مطالب

فساد در ارگان های عدلی وجود دارد اما باید با این پدیده مبارزه جدی شود

خبرگزاری شهید توانا عقرب ۲۵, ۱۳۹۶ 77 بازدید

فساد اداریششمین کنفرانس ارگان های عدلی و قضایی با حضور مسئولین قضایی ولایات سمنگان، بلخ، جوزجان، سرپل و فاریاب به هدف دریافت راهکار جهت مبارزه علیه فساد اداری در شهر مزارشریف راه اندازی گردید.
به گزارش خبرگزاری شهید توانا، قضاوت یار محمد شریف فانی؛ رئیس محکمه استیناف ولایت بلخ گفت: این کنفرانس برای دو روز با اشتراک محاکم استیناف ولایات شمالی، سارنوالی های استیناف،  ریاست های عدلیه، مدیران مبارزه با جرایم جنایی و ارگان های عدلی و قضایی با همکاری دفتر یوناما برگزار  شده است.
وی طی سخنانی در این کنفرانس گفت: فساد یکی از چالش‌های عمده‌ در راستای تحکیم قانون و حاکمیت دولت می‌باشد .
نامبرده هم چنان تصریح نمود: “این را می پذیریم که اندکی فساد در ارگان های عدلی و قضایی وجود داشته است اما ما مبارزه جدی را با این پدیده آغاز کرده ایم”.
بنابر گفته های رئیس محکمه استیناف ولایت بلخ، ستره محکمه این ولایت با راه اندازی محاکم مبارزه علیه فساد اداری و اداره مراقبت قضایی به خاطر محو و کاهش فساد اداری راه کاذهای جدید و عملی را روی دست گرفته است.

رئیس محکمه استیناف بلخ هرچند نام کسانی را که در هنگام ارتکاب فساد دست گیری شده اند را نمی برد اما می گوید: “دوسیه‌ های افراد فاسد  به دیوان‌های رسیدگی به جرایم محکمه استیناف ارسال  شده است”.

وی هم چنان تصریح کرد: فساد اداری تنها به رشوه گرفتن نیست بلکه استفاده از صلاحیت‌های وظیفوی، رفتار سوء با مراجعین، اختلاس و سایر جرایم نیز شامل فساد اداری می باشند.

با این حال سید جعفر مصباح؛ رئیس ریاست عدلیه ولایت بلخ با بیان اینکه در تمام ادارات بلخ فساد به هر نحوی وجود دارد در ادامه گفت: هیچ اداره‌ای گفته نمی‌تواند که در آنجا فساد وجود نداشته و ندارد اما مهم این است که ما باید فساد را شناسایی و علیه آن مبارزه نمایم.

وی هم چنان در مورد موثر بودن این چنین کنفرانس هایی اذعان داشت: این کنفرانس یک گفت‌وگوی درون سازمانی است که ارگان‌های عدلی در بین خود در رابطه به نقطه‌های ضعف شان صحبت و تبادل نظر می‌کنند.

قابل به ذکر است که این کنفرانس ها همه ساله جهت بررسی مشکلات محاکم ولایت های شمال برگزار می گردد.

پاسخی بگذارید »

*

code